Youtube

Yeni Satış Anlayışı Nasıl Olmalı?

Müşteri artık merkezinde merkezinde! Satış yapabilmek için klasik satış bakış açısından çıkabilmeniz gerekiyor.Eskiden beri güç ipini elinde bulunduran müşteri artık bu güç iplerini eline iyice doladı. Eskisinden daha güçlü. Sizi tercih etmeleri için artık başka şeylere bakıyorlar. Bu noktada farkınızı nasıl ortaya koyacağınıza! Nasıl mı? Videoda!

Karşındakinin Dikkatini Çekmek İçin 6 Yapıtaşı

Hepimiz karşımızdakinin dikkatini çekmek isteriz. Satıcıysanız müşterinizin, biryerlerde çalışansanız yöneticinizin, arkadaşlarınızın ya da sevdiğiniz bir insanın. Neden dikkat çekmek isteriz? İkna etmek, farkındalığımızı gösterebilmek ya da sebebi sizde olan herhangi bir neden için. Konunuz ya da amacınız ne olursa olsun karşınızdakinin dikkatini çekebilmek için beynin beklediği 6 yapıtaşını o görüşmeniz içerisinde verebilmelisiniz. Nasıl mı? Video da ayrıntıları ile anlattım.

Netflix Bize Pazarlama Öğretiyor!

Bir çok pazarlama modeline Netflix'in penceresinden bakıyoruz. 2020 yılı itibariyle analiz kapasitesi, algoritması ve dünyada 190 ülkede 170 milyonu aşkın kullanıcısıyla Netflix büyük veri (big data) şirketlerinden biri ve dünyada yapay zekadan en çok yararlanan şirket.

Fütürizm Pazarlama

Fütürizm denince aklınıza ne geliyor? Sadece, az önce seyrettiğiniz Will Smith’in rol aldığı “I,ROBOT” isimli filmindeki gibi robotlar mı, yapay zeka mı, yoksa gelecek bir dünya mı? Evet, çoğunlukla robotlar veya yapay zekanın akla gelmesi normal. Pazardaki konumunuzu korumak ve güçlendirmek istiyorsanız, fütürist akımı ile hibrit düşünmeniz gerekiyor. 

Artık Teknolojiyi Kullanmak Zorunda mıyız?

Zaten yeni dünya geliyordu. Corona Virüs salgını, yeni dünyaya ve onun hızlandırmaya başlattığı teknolojilere geçişimizi alevlendirmiş olacak. İşlerinizi ya da kişisel hayatınızı yönetirken mutlaka size uygun teknolojilerden yararlanmanız önemli.

Algı Yönetimi İle Neyi Kastediyoruz?

Algı ve algı yönetimlerini Bitaraftv ile konuştum.